HARMONOGRAM MATUR 2020 WRAZ Z WYTYCZNYMI I WYKAZEM PRZYBORÓW

Matury 2020

23.5.2020

Drodzy Słuchacze,

W załączniku znajdziecie harmonogram egzaminów maturalnych pisemnych.

Poniżej kilka wytycznych, o których powinniście wiedzieć i zastosować się podczas egzaminu.

Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (czarny długopis), linijki, cyrkla, kalkulatora itd. W załączeniu wykaz przyborów, z których można korzystać podczas egzaminu maturalnego.

Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.  Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.

Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności  w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust  i nosa maseczką).

Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie

2) wychodzi do toalety

3) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej

Prosimy o zapoznanie się również z wytycznymi w załączniku oraz komunikatem o przyborach.