Szkoły medyczne w Chełmie

Czym są szkoły medyczne?

Szkoły medyczne wyróżniają się specjalistyczną ofertą, pozwalającą na zdobycie kwalifikacji potrzebnych w zawodach związanych z opieką, rehabilitacją i polepszaniem jakości życia osób chorych oraz pragnących prowadzić aktywny tryb życia.

Szkoły medyczne policealne są formą nauki dla osób dorosłych. Nasi słuchacze, pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, poznają m.in. tajniki anatomii, dietetyki czy współpracy z personelem medycznym, by móc wykonywać np. zawód opiekuna medycznego lub technika masażysty.

Szkoła policealna medyczna to szkoła, w której w rok lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, zdobędziesz praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. W szkołach Żak wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby Twojego przyszłego pracodawcy. Dzięki temu masz pewność, że konkretne umiejętności, które zdobędziesz w trakcie nauki dadzą Ci możliwość szybkiego znalezienia pracy.

Co da mi nauka w szkole policealnej medycznej?

Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków medycznych w szkołach Żak:

  • otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS-u, KRUS-u, MOPS-u

  • zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie

  • nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą

  • przystąpisz do egzaminów zawodowych

  • zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności

  • będziesz odbywać praktyki

  • otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN.

Kto może zostać słuchaczem?

Do szkoły medycznej możesz zapisać się po liceum ogólnokształcącym, technikum lub po ukończeniu liceum dla dorosłych. Aby uczyć się w szkołach Żak, nie musisz mieć zdanej matury, a ponieważ zajęcia startują we wrześniu i w lutym, nie musisz czekać cały rok!

Jak się zapisać?

Proces rekrutacji do szkoły medycznej Żak jest bardzo prosty. Już dziś zapisz się online na wybranym kierunku – wybierz miasto, w którym chcesz się uczyć i podpisz umowę bez wychodzenia z domu – https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online

Jakie dokumenty są potrzebne do zapisu?

Do rozpoczęcia nauki wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości, dowód tożsamości i inne niezbędne dokumenty. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj .

Kierunki szkół policealnych medycznych

Na jaki kierunek warto iść do szkoły policealnej medycznej? Zapraszamy na następujące kierunku policealne medyczne: higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, technik masażysta, technik sterylizacji medycznej, terapeuta zajęciowy. W tych zawodach na pewno znajdziesz pracę po ukończeniu kształcenia.