Zoopsycholog

Cena:

219 zł /m-c

Liczba godzin:

220 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Kot, pies, świnka morska, chomik, koń - odnosisz wrażenie, że żadne z tych zwierząt nie ma przed Tobą tajemnic? Czworonogi są dla Ciebie czymś więcej niż miękką kulką futerka do przytulania? Być może sprawnie analizujesz zachowanie swoich milusińskich, uwielbiasz czytać książki o zwierzętach, a z weterynarzem dogadujesz się jak z kolegą po fachu? Kurs zoopsychologii będzie idealną formą rozwoju dla Ciebie! Zoopsycholog to doradca, który pomaga właścicielowi zwierzęcia tworzyć satysfakcjonującą dla obu stron relację. Potrafi też dążyć do redukowania niepokojących zachowań pupila. Jeżeli chcesz pomagać zarówno zwierzakom jak i ludziom, kurs zoopsychologii jest dla Ciebie.

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Nie potrafisz przejść obojętnie obok żadnego psa, kota czy konia? Ze zwierzętami dogadujesz się niejednokrotnie nawet lepiej niż z ludźmi? Potrafisz dostrzec, że pod mięciutkim futerkiem skrywa się skomplikowana osobowość? Masz naturalny talent do rozumienia potrzeb czworonogów? W takim razie możesz rozwijać swoje zdolności dzięki wiedzy zdobytej na kursie zoopsychologii!

Czego nauczysz się na kursie zoopsychologii w Żaku?

W czasie rocznej nauki zdobędziesz wiedzę niezbędną do wykonywania profesji zoopsychologa. Poznasz podstawy anatomii i fizjologii zwierząt. Zrozumiesz, skąd biorą się u nich niewłaściwe zachowania i zapoznasz się ze sposobami ich korygowania za pomocą terapii poznawczych, behawioralnych oraz wspomagających. Zdobędziesz niezbędną wiedzę psychologiczną, zgłębisz niektóre zagadnienia dotyczące pracy weterynarza. Dowiesz się, na czym polega etyka i bezpieczeństwo pracy zoopsychologa i jak skutecznie prowadzić swoją działalność zawodową. Nauczysz się skutecznie rozmawiać z właścicielami, aby mogli z powodzeniem kształtować wymarzoną relację między człowiekiem a zwierzęciem.


Kim możesz zostać po nauce na kursie zoopsychologii w Żaku?

Po ukończonej edukacji będziesz mógł pracować z czworonogami w gabinetach weterynaryjnych, schroniskach, fundacjach czy stowarzyszeniach działających na rzecz zwierząt. Możesz także otworzyć własną działalność, gdzie będziesz doradzał właścicielom czworonogów i pracował z pupilami. 


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu zoopsychologii będziesz znać:

 • Zasady etyki i bezpieczeństwa pracy

 • Zasady komunikacji społecznej

 • Podstawy psychologii

 • Zaburzenia zachowania u zwierząt towarzyszących

 • Sposoby wywierania wpływu i motywowania do zmiany

 • Psychopatologię psów i kotów

 • Teorię terapii poznawczych, behawioralnych i wspomagających

 • Podstawy anatomii i fizjologii zwierząt

 • Zarys psychologii klinicznej

 • Szczegóły działalności zawodowej zoopsychologa

 • Wybrane zagadnienia medycyny weterynaryjnej


Wymagania zapisowe na kurs zoopsychologii

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V