Konsultant ds. dietetyki - ONLINE

Cena:

219 zł /m-c

Liczba godzin:

220 godzin

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Mówi się, że “jesteś tym, co jesz”. Dietetycy pomagają innym ludziom dążyć do wymarzonego zdrowego trybu życia. Nie tylko przyczyniają się do osiągnięcia wymarzonej sylwetki - dzięki ich pracy zmienia się więcej niż ciało klientów, ale wielokrotnie ich sposób myślenia o posiłkach, codziennych aktywnościach czy higienie pracy. Jeżeli chcesz pomóc innym ludziom znaleźć balans, idealnie odnajdziesz się na kursie Konsultant ds. dietetyki. 


Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

To kurs dla osób zafascynowanych zdrowym trybem życia. Jeżeli dbanie o formę nie jest dla Ciebie przykrym obowiązkiem, a czymś sprawiającym radość, możesz pomóc innym ludziom zaszczepić chęć naturalnego troszczenia się o swoje ciało. Idealnie, jeśli kontakt z drugim człowiekiem sprawia Ci przyjemność i potrafisz wykazać się empatią. 

Czego nauczysz się na kursie online Konsultant ds. dietetyki w Żaku?

W toku nauki na kursie zaznajomisz się z podstawami psychologii i psychodietetyki - dzięki nim jeszcze skuteczniej będziesz pracować z pacjentami. Przyswoisz wiedzę w zakresie anatomii, skupiając się na budowie układu pokarmowego. Poznasz antagonistyczne działanie ośrodków głodu i sytości. Nauczysz się planowania żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, planowania diety lekkostrawnej i odchudzającej. Zgłębisz wiedzę w zakresie jakościowej i ilościowej metody oceny jadłospisów. Nie będą mieć przed Tobą tajemnic właściwości składników pokarmowych i bilans energetyczny. Całą wiedzę możesz przyswoić w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie - to niewątpliwe zalety wybrania kursu online!


Kim możesz zostać po nauce na kursie online Konsultant ds. dietetyki w Żaku?

Po ukończonej edukacji możesz poszukiwać pracy oczywiście w gabinetach i poradniach dietetycznych. Zatrudnienie znajdziesz również w klubach fitness, hotelach, ośrodkach SPA, restauracjach czy firmach cateringowych. Zajęcie będzie czekać na Ciebie także w domach małego dziecka, domach opieki, oddziałach przedszkolnych, sanatoriach i szpitalach. Zawsze udzielać możesz również prywatnych konsultacji w ramach własnej działalności. W trakcie kursu uczymy korzystać z programu Dietico

Dietico to nowoczesne narzędzie do układania indywidualnych diet. Dzięki pracy w programie można w łatwy, szybki i intuicyjny sposób przygotować jadłospis nawet

dla wymagającego podopiecznego. Zaawansowana wyszukiwarka potraw czy oznaczenie produktów lub dań niewskazanych ułatwiają przygotowanie spersonalizowanego jadłospisu. Usytuowanie programu w chmurze daje możliwość pracy z każdego miejsca, a ciągłe aktualizacje umożliwiają pracę na najwyższym poziomie.

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu online Konsultant ds. dietetyki będziesz znać:

 • Podstawy psychologii

 • Podstawy BHP

 • Anatomię człowieka, w szczególności budowę układu pokarmowego

 • Antagonistyczne działanie ośrodków głodu i sytości

 • Suplementy w diecie

 • Zasady planowania żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych

 • Zasady planowania diety lekkostrawnej

 • Jakościowe i ilościowe metody oceny jadłospisów

 • Zasady planowania diety odchudzającej

 • Zasady tworzenia indywidualnego programu odchudzającego

 • Właściwości składników pokarmowych i bilans energetyczny

 • Zarys psychodietetyki: praca z pacjentem.

Wymagania zapisowe na kurs online Konsultant ds. dietetyki

 • pełnoletność

 • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,

 • przeglądarka internetowa,

 • mikrofon/słuchawki.

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V