Konsultant ds. dietetyki

Cena:

219 zł /m-c

Liczba godzin:

220 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Dbanie o odpowiednie żywienie nie jest fanaberią dla bogatych ludzi lub przymusem dla osób schorowanych. Dzięki zbilansowanym posiłkom nie tylko zapewniasz sobie szczupłą sylwetkę - przede wszystkim dbasz o kolejne długie lata życia w zdrowiu. Jeżeli chcesz poznać tajniki odpowiedniego żywienia i nie możesz się doczekać późniejszego dzielenia się świeżozdobytą wiedzą z innymi, postaw na karierę jako konsultant ds. dietetyki!

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Jesteś osobą dbającą nie tylko o swoje zdrowie, ale także o jakościowe żywienie całej rodziny i przyjaciół? Swoją postawą inspirujesz innych do zmiany stylu życia? Uwielbiasz edukować innych o najnowszych badaniach dotyczących składników odżywczych? Radość sprawia Ci planowanie posiłków i wyliczanie ich ładunku energetycznego? W takim razie będziesz z entuzjazmem podchodzić do wiedzy przekazywanej przez naszych ekspertów na kursie Konsultant ds. dietetyki!

Czego nauczysz się na kursie Konsultant ds. dietetyki w Żaku?

Dzięki nauce teorii połączonej z praktyką będziesz potrafić profesjonalnie zaopiekować się swoimi klientami. Poznasz podstawy psychologii i psychodietetyki. Zaznajomisz się z anatomią człowieka (przede wszystkim z budową układu pokarmowego). Dowiesz się jak działają antagonistyczne ośrodki głodu i sytości. Nie będzie miał przed Tobą tajemnic temat suplementów w diecie, a także właściwości składników pokarmowych i ich bilans energetyczny. Nauczysz się planowania żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, planowania diety lekkostrawnej oraz diety odchudzające. Po kursie będziesz znać jakościowe i ilościowe metody oceny jadłospisów.

Kim możesz zostać po nauce na kursie Konsultant ds. dietetyki w Żaku?

Po ukończonym kursie nie będziesz narzekać na brak perspektyw! Na pewno praca konsultanta ds. dietetyki kojarzy Ci się z miejscami takimi jak poradnie i gabinety dietetyczne lub restauracje i hotele. Tymczasem zatrudnienie czekać będzie na Ciebie także w firmach zajmujących się cateringiem dietetycznym, sanatoriach, szpitalach, oddziałach przedszkolnych czy domach opieki. Możesz także otworzyć własną działalność. 


W trakcie kursu uczymy korzystać z programu Dietico

Dietico to nowoczesne narzędzie do układania indywidualnych diet. Dzięki pracy w programie można w łatwy, szybki i intuicyjny sposób przygotować jadłospis nawet dla wymagającego podopiecznego. Zaawansowana wyszukiwarka potraw czy oznaczenie produktów lub dań niewskazanych ułatwiają przygotowanie spersonalizowanego jadłospisu. Usytuowanie programu w chmurze daje możliwość pracy z każdego miejsca, a ciągłe aktualizacje umożliwiają pracę na najwyższym poziomie.


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

 • Podstawy psychologii

 • Podstawy BHP

 • Anatomia człowieka: budowa układu pokarmowego

 • Antagonistyczne działanie ośrodków głodu i sytości

 • Suplementy w diecie

 • Planowanie żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych

 • Planowanie diety lekkostrawnej

 • Jakościowe i ilościowe metody oceny jadłospisów

 • Planowanie diety odchudzającej

 • Tworzenie indywidualnego programu odchudzającego

 • Właściwości składników pokarmowych i bilans energetyczny

 • Zarys psychodietetyki: praca z pacjentem

Wymagania zapisowe na kurs Konsultant ds. dietetyki

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V