Instruktor ds. terapii uzależnień - ONLINE

Cena:

219 zł /m-c

Liczba godzin:

220 godzin

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Używki to cisi zabójcy. W wielu przypadkach zaczyna się od jednego kieliszka, jednego bucha czy macha. Na początku tylko dla towarzystwa lub dla rozluźnienia. Granica pomiędzy okazjonalnym piciem czy paleniem a nałogiem jest bardzo cienka. Uzależnieni ludzie nie tylko rujnują sobie zdrowie, ale także wplątują w swój problem najbliższą rodzinę. Silna wola czy wsparcie partnera niejednokrotnie nie są wystarczające, by pożegnać się definitywnie z nałogiem. W takich przypadkach sprawdza się skorzystanie z pomocy instruktora ds. terapii uzależnień, który pozwala ludziom wrócić na właściwe tory. 


Dla kogo jest ten kurs online w Żaku?

To kurs dla osób empatycznych i wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka. Z drugiej strony przydatna jest także odporność psychiczna - na pewno spotkasz na swojej drodze poruszające historie całych rodzin. Jeżeli jednak chcesz mieć wpływ na czyjś los i bez względu na trudności potrafisz być osobą zdeterminowaną, taka praca powinna dawać Ci niepowtarzalną satysfakcję. Forma kursu online będzie idealna dla osób o napiętych grafikach, które miałyby problem z pogodzeniem dotychczasowych obowiązków z dojazdami na zajęcia. Teraz wiedzę możesz zdobyć w dowolnym miejscu i czasie - wystarczy tylko dostęp do komputera z internetem. 

Czego nauczysz się na kursie online Instruktora ds. terapii uzależnień w Żaku?

Na naszym kursie poznasz najnowsze metody pracy z ludźmi uzależnionymi. Odświeżysz swój warsztat pracy terapeutycznej i zdobędziesz wiedzę na temat nowych substancji i środków psychoaktywnych. Poznasz podstawy psychologii ogólnej i wybrane problemy pedagogiki społecznej i opiekuńczo-wychowawczej. Dowiesz się więcej o społecznych uwarunkowaniach i konsekwencjach uzależnień. Przejdziesz intensywny trening kompetencji interpersonalnych. Zgłębisz temat patologii społecznych i dysfunkcji społecznych rodziny. Nauczysz się podstaw interwencji kryzysowej i elementów profilaktyki. Po kursie będziesz bez problemu samodzielnie planować i prowadzić terapię uzależnień. Co więcej, całą wiedzę przyswoisz w wygodnej formie kursu online - w zaciszu domowym i o dowolnej porze! 

Kim możesz zostać po nauce na kursie online Instruktora ds. terapii uzależnień w Żaku?

Po ukończonej edukacji możesz poszukiwać pracy we wszelkich instytucjach opiekuńczych. Zatrudnienie znajdziesz w jednostkach prowadzących grupy wsparcia. Jako instruktor ds. terapii uzależnień możesz działać w klinikach, przychodniach, poradniach psychoterapeutycznych czy środowiskowych domach samopomocy. Zajęcie dla Ciebie na pewno pojawi się w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych czy gabinetach leczenia uzależnień. Pracy szukać możesz także w stowarzyszeniach i fundacjach.


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu Instruktora ds. terapii uzależnień będziesz znać:

 • Zarys psychologii ogólnej

 • Wybrane problemy pedagogiki społecznej i opiekuńczo-wychowawczej

 • Społeczne uwarunkowania i konsekwencje uzależnień

 • Patologie społeczne i dysfunkcje społeczne rodziny

 • Podstawy interwencji kryzysowej z elementami profilaktyki

 • Wybrane zagadnienia z zakresu uzależnień behawioralnych

 • Typologię uzależnień od substancji i środków psychoaktywnych

 • Podstawy psychopatologii

 • Strategie terapeutyczne w terapii indywidualnej i grupowej

 • Metodykę pracy z ludźmi uzależnionymi

 • Warsztat pracy terapeutycznej.


Wymagania zapisowe na kurs online Instruktora ds. terapii uzależnień

 • pełnoletność

 • komputer ze stabilnym połączeniem do Internetu,

 • przeglądarka internetowa,

 • mikrofon/słuchawki.

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V